Back to Store

/sketchbook/ jako narzędzie, w pracy fotografa - warsztaty wirtualne - czwartek

zł340.00 PLN

SZKICOWNIK FOTOGRAFA 

Fotografia to coś więcej niż naciśnięcie spustu migawki. Tak samo jako stworzenie każdego dzieła, które swoim istnieniem pozwala wyzwolić emocje, uchwycić to co ważne i nadać sens temu, co niewidzialne. Aby poczuć, często musimy zobaczyć, usłyszeć, doświadczyć a żeby nasza twórczość była jedyna w swoim rodzaju i miała wartość, musimy najpierw poznać samych siebie.

Każde nasze działanie twórcze wymaga ogromnej ilości pracy przygotowawczej, badań oraz prób i błędów. Często skupiając się na efekcie końcowym nie zwracamy jednak uwagi na procesy zachodzące w trakcie, gubimy się w natłoku myśli, i idei a pomysły przepadają w przepełnionej obowiązkami codzienności.

A co jeśli umyka nam coś cennego ? 

Narzędzia każdego twórcy są różne, ale jest takie jedno, które swoją uniwersalnością łączy artystów i inspiruje swoim bezpośrednim obliczem.

/sketchbook/

często niedoceniony, zapomniany, schowany do szuflady. A to właśnie w nim dzieją się najważniejsze i najbliższe nam procesy. To właśnie /sketchbook/, który my także lubimy nazywać dziennikiem twórczym, odkrywa przed nami nasze własne światy, ba! Galaktyki!

To właśnie on, nasz dziennik twórczy może się stać naszym najbliższym towarzyszem w naszej (często samotnej) drodze twórczej, naszym powiernikiem i przyjacielem, który zniesie wszystkie rozczarowania eksperymentami, wszystkie niepowodzenia twórcze i tym samym uświadomi nas - o tym jak daleką drogę przeszliśmy. Wesprze nas w działaniach, przypomni o pomysłach które już dawno wyleciały nam z głowy.

>>> na warsztatach poznasz podstawy tworzenia i prowadzenia dziennika twórczego, /sketchbooka/, i nauczysz się wykorzystywać tę praktykę do wzmacniania swoich umiejętności jako fotografa, twórcy, artysty.  

Warsztaty mają na celu zapewnienie uczestnikom przestrzeni do poznania fotografii jako sztuki oraz wyrażenia tego, kim jesteśmy i na czym nam zależy, są wstępem do dalszego rozwijania umiejętności opowiadania historii, oraz do realizacji projektów fotograficznych, społecznych i twórczych.

Program jest doskonałą okazją do zdobycia praktycznego doświadczenia w realizacji zadania i/lub opracowania własnego projektu fotograficznego, otrzymania wsparcia rówieśniczego i nawiązania kontaktów z ludźmi o podobnych poglądach.

Podczas 5 interkatywnych sesji, będziemy się z Tobą dzielić praktycznymi inspiracjami, doświadczysz kreatywnych ćwiczeń, dyskusji oraz twórczych wyzwań i zadań, które pobudzą do nowych działań. Warsztaty są okazją aby na nowo połączyć się z naszą kreatywnością, przyjrzeć się naszej osobistej relacji z medium fotograficznym (ale także twórczym, artystycznym) i obrać właściwy kierunek w drodze do autentyczności.

Na warsztatach będziemy mieli okazję:

- Ćwiczyć fotografię inaczej, skupiając naszą uwagę na znaczeniu robienia zdjęcia;

- Dostrzeganie bodźców do osobistych refleksji i aby odbyć podróż przez nasze cele i obecne życie;

- Pracować nad byciem obecnym, doskonalić myśli wizualne i umiejętność obserwacji;

- Używać fotografii, aby budować metafory i otwierać się na stare i nowe rozumienie, pomysły i perspektywy;

- Zabawa poprzez pracę z refleksjami i metaforami, budzenie kreatywności i budowanie własnego stylu w fotografii.

DLA KOGO SĄ WARSZTATY ?

Dla każdego kto jest zainteresowany rozwijaniem swojej kreatywności w fotografii, niezależnie od posiadanego aparatu czy poziomu doświadczenia;

Dla każdego zaintrygowanego pomysłem wykorzystania fotografii do wyrażania siebie, komunikacji i myślenia strukturalnego w celu wspierania i rejestrowania zmian i wpływu;

Dla każdego, kto doświadcza znaczącej zmiany w swoim życiu lub znajduje się w momencie wewnętrznego chaosu i potrzebujesz wsparcia w znalezieniu jakiegoś celu i kierunku.

Na tych zajęciach zostaniesz wyposażony w narzędzia do rozpoczęcia i utrzymania codziennej praktyki szkicownika. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją artystyczną podróż, jesteś w jej trakcie, czy wracasz po przerwie, opuścisz te zajęcia ze szkicownikiem pełnym przemyślanych medytacji na temat fotografii i obrazów, które będą Cię inspirować przez wiele lat. .

W przygotowaniu do sesji potrzebne będą: 

* Dostęp do komputera/tableta/innego nośnika, z połączeniem internetowym 

* /sketchbook/, rozmiar dowolny - najlepiej gładkie kartki - nie linie. 

Jeśli szukasz sposobu na rozwój swojej pracy, znalezienie własnego stylu a przy tym zachowanie własnej autentyczności, to te warsztaty są dla Ciebie.

Daty sesji: 

Czwartki: 13/04, 20/04, 27/04, 4/05, 11/05.

Godz. 18:00- 20:00 czasu polskiego

*liczba miejsc ograniczona, ze względu na interaktywną naturę warsztatów.

Zajęcia będą odbywać się  „na żywo” w przestrzeni wirtualnej i są dostępne dla każdego, kto ma dostęp do urządzenia z internetem wyposażonego w mikrofon.

Using Format