Kinga Krzymińska & Maciej Krzymiński – Biogram
Duet fotografików i edukatorów, którzy poprzez fotografię analogową eksplorują tematy związane z tożsamością, pojęciem domu i emigracją. Na stałe mieszkają w Plymouth w Wielkiej Brytanii, gdzie pracują przy projektach angażujących społecznie. Jako fotograficy i artyści wizualni, wykorzystują moc autorefleksji, aby uwieczniać istotę ludzkich połączeń i narracji, które się wokół nich rozwijają.
Kinga i Maciej są absolwentami studiów na kierunku Fotografia Artystyczna na Uczelni Artystycznej w Plymouth (rocznik 2016/2017), gdzie się poznali, i gdzie aktualnie prowadzą zajęcia gościnnie, jako wykładowcy; Kinga jest także wykładowczynią na kierunku Nowe Media: 'Fotografia artystyczna i analiza obrazu' w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Głogowie; absolwentką Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, gdzie w 2022 ukończyła Podyplomowe Studia “Fotografii w Terapii i Rozwoju Osobistym”, oraz jest stażystką kursu specjalizującego się w "fotografii angażującej społecznie", prowadzonego przez Open Eye Gallery w Liverpoolu.
FAKT: Maciej mając 19 lat, jako stażysta w szkole średniej, przerobił schowek na miotły na ciemnię fotograficzną, gdzie edukował oraz przybliżał medium fotograficzne uczniom szkoły. ('schowek' istnieje, i działa do dziś w niezmienionej formie, wciąż pełniąc funkcję ciemni fotograficznej)
„Sztuka odgrywała rolę w moim życiu odkąd pamiętam. Przez całe życie byłam bardzo wrażliwa na świat wizualny. Dla mnie naturalne jest „widzenie” świata na poziomie obcym dla większości. „ - Kinga
Jako twórcze siły stojące za serią analogowych warsztatów, współpracują z różnymi organizacjami, instytucjami i ośrodkami kultury, przybliżając medium fotograficzne.
Kinga i Maciej definiując swoje podejście do życia mówią, że żyją z "szeroko otwartymi oczami”; napędza ich pasja do celebrowania surowej, niefiltrowanej rzeczywistości, codziennych doświadczeń i ulotnych chwil, które często pozostają niezauważone. Proces artystyczny Kingi i Macieja jest zakorzeniony w surowości i autentyczności, ponieważ przyjmują tradycyjne techniki analogowe, aby tworzyć obrazy, które rezonują z prawdą i szczerością. Ich praca to harmonijna mieszanka sugestywnych snów i mglistych wspomnień, charakteryzująca się charakterystyczną estetyką, która ucieleśnia wartość autentycznych doświadczeń.
Dzięki ponad dziesięcioletniemu doświadczeniu, ich portfolio obejmuje szeroki wachlarz projektów komercyjnych, dokumentalnych, reportażowych, społecznych i osobistych, które ukazują ich wrodzoną umiejętność pracy na wielu płaszczyznach fotograficznych.
Jako fotografowie środowiskowi, aktywnie angażują się w społeczności, inicjując projekty fotograficzne i warsztaty z wykorzystaniem technik foto-terapeutycznych, które promują komunikację, i zrozumienie oraz które mają na celu dbanie o nasze samopoczucie, pielęgnowanie wrażliwości oraz /mindfulness/.
Głęboko wierzą w transformacyjną moc komunikacji wizualnej i poświęcają się tworzeniu obrazów, które inspirują i pozostawiają trwałe wrażenie.
Portfolio autorskich warsztatów i projektów angażujących społecznie
2018 - warsztaty fotograficzne dla twórców "Light & Shade" Ocean Studios, Plymouth UK
2018 - warsztaty fotograficzne dla rodzin "Light Camera Action", Ocean Studios, Plymouth UK
2022 - warsztaty fotograficzne "Photography & Mindfulness" Keyham Green Places, Plymouth UK (Community Sparks Fund)
2022 - warsztaty fotograficzne i klub fotograficzny w szkole podstawowej Keyham Barton Catholic Primary School, Plymouth UK
2022 - warsztaty dedykowane fotografii analogowej /peArspektywy/, Kraków i Gdańsk PL
2023 - warsztaty wirtualne "Sketchbook - jako narzędzie, w pracy każdego twórcy" (6-tygodniowy program realizowany zdalnie)
2023 - sześciodniowy Festiwal Fotografii Rodzinnej wypełniony twórczymi sesjami i zajęciami, /VACANCY ATLAS/, Plymouth, UK
2023 - warsztaty fotograficzne /peArspektywy/, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych, Głogów PL
Kontakt
hello@krzyminscy.com
tel: (+44) 7739 569662
Jesteśmy otwarci na współpracę i zlecenia, zawsze szukamy nowych możliwości poznawania świata przez pryzmat naszych możliwości i tworzenia znaczących obrazów opowiadających historię.